Kolektory słoneczne

Potężna moc cieplna jaką możemy uzyskać z promieniowania słonecznego musi być dla nas bezpieczna i jednocześnie maksymalnie użyteczna.

Opis produktu

Kolektory słoneczne to duże powierzchnie luster zbudowane z kilku specjalnych warstw, które mocowane są na ścianach i dachach domów. Ich zadaniem jest absorbowanie promieni światła i gromadzenie w ten sposób energii potrzebnej do przetworzenia na energię cieplną.

Korzyści:

 • Największym plusem kolektorów słonecznych jest oszczędność. Zamontowane na dachu domu kolektory słoneczne zaspokajają średnio do 70 proc. rocznego zapotrzebowania w energię cieplną potrzebną do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Działanie kolektora jest uzależnione od mocy słońca, przy jednoczesnej absorpcji promieniowania rozproszonego.
 • Prawidłowo zaprojektowany system kolektorów słonecznych może obniżyć koszty podgrzewania wody użytkowej o 90 % ( latem, może to być nawet 100 procent), koszty ogrzewania pomieszczeń o 30-40%, a koszty ogrzewania wody w basenie o 100%.
 • Kolektory nagrzewające wodę to też system bezobsługowy, a przede wszystkim ekologiczny, korzystający z naturalnych zasobów energii, nie wpływający negatywnie na środowisko naturalne.
 • Kolektory słoneczne umieszczone na dachu są w stanie wygenerować znaczną ilość energii, obniżając tym samym zapotrzebowanie na nią z klasycznych źródeł. W Polskich warunkach zestaw solarny o powierzchni 2 metrów kwadratowych jest w stanie wytworzyć około 1500 kWh rocznie.

Rodzaje kolektorów

Kolektor próżniowy

z technologią heat-pipe

 

Kolektor słoneczny jest to urządzenie przetwarzające energię promieniowania słonecznego na energię cieplną.

Próżniowe kolektory słoneczne dzięki zastosowaniu izolatora w postaci próżni pozwala na zwiększenie uzysków ciepła z energii słonecznej.

Zastosowana technologia heat-pipe oraz wysokiej jakości absorber miedziany pozwalają na uzyskanie ciepła nawet w pochmurne dni i przy niskich temperaturach.

Wysoką jakość produktu potwierdza otrzymany certyfikat Solar Keymark.

 •  10 lat gwarancji

 •  25 letnia żywotność

 •  wysoka sprawność

 •  możliwość wykorzystania do wspomagania centralnego ogrzewania


 

Certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość produktu


 

Kolektor płaski 

z układem równoległym

 

Płaski kolektor słoneczny dzięki maksymalnemu wykorzystaniu swojej powierzchni do produkcji ciepła pozwala na uzyskanie bardzo dużej ilości energii.

Stosunkowo prosta konstrukcja pozwoliła na utrzymanie konkurencyjnego poziomu ceny.

Wysoka jakość zastosowanych materiałów (aluminium i miedź) gwarantują trwałość produktów.

 •  gwarancja 5 lat

 •  25 letnia żywotność

 •  wysoka sprawność

 •  doskonały do przygotowania ciepłej wody użytkowej


 

Certyfikaty potwierdzają najwyższą jakość produktu


 

Powiązane produkty i usługi

Alternativ

Fotowoltaika

Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystać promieniowanie słoneczne bez ograniczeń do produkcji prądu elektrycznego. Energia ze słońca jest za darmo.

Alternativ

Pompy ciepła

Więcej ciepła, niż dostarczonej energii - jak to możliwe? Alternatywa dla węgla, gazu, oleju opałowego i energii elektrycznej. Opłacalna inwestycja.

Alternativ

PROFESJONALNY MONTAŻ

Wybierz 25 lat doświadczenia. Pamiętaj , że tylko prawidłowo wykonany montaż daje gwarancje bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania instalacji.

Kontakt

Siedziba: 22-417 Stary Zamość, Stary Zamość 110a

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny

dofinansowania@lukskolor.pl