Drzwi modułowe – nowy trend dla skrzydeł drzwiowych wewnętrznych.

Drzwi modułowe (inaczej znane jako ramowe, bądź 5-elementowe) – to cieszące się coraz większą popularnością modele drzwi wewnętrznych, opierających się na klasycznej strukturze przypominającej ramę.

Główne cechy drzwi modułowych:

Na konstrukcję drzwi modułowych składają się jednocześnie dwa ramiaki pionowe, poprzeczka górna i dolna oraz wypełnienie. Wypełnienie nie jest montowane do listew przyszybowych. Wypełnieniem tym, może być zarówno płycina, jak również szkło o heterogenicznej barwie, kształcie oraz fakturze.

Różnorakość unikalnych rozwiązań dekoracyjnych wypełnienia niezwykle poprawia walory estetyczne drzwi, wykonanych zasadniczo z płyty MDF lub litego drewna. Dzięki temu, oraz okleinom CPL, są one bardzo wytrzymałe, a także odporne na wilgoć.

 

Taka budowa daje możliwość wykorzystania nowej generacji technologii oklejania, opierającej się na unikaniu zauważalnych miejsc łączeń okleiny. W praktyce ramiaki powlekane są całościowo jednym fragmentem folii, zaś miejsce łączenia okleiny nie są widoczne

Dodatkowo w drzwiach modułowych zastosowano system zawiasów czopowych, który umożliwia regulację skrzydła bez obligatoryjności odłączania go od ościeżnicy.

Gdzie najczęściej montowane są drzwi modułowe?

Drzwi modułowe są niezwykle stabilne, masywne oraz trwałe, tak więc z powodzeniem sprawdzą się w wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, również tych o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka, bądź kuchnia.